czwartek, 4 października 2012

Staliśmy ławą pod Mławą

Żona nie przyjmuje już wyjaśnień, że pęknięte szkło w moich okularach to hołd dla Korowiowa z Mistrza i Małgorzaty. Trza iść do optyka z receptą okulisty, który już teraz przyjmuje zapisy na następny rok.
Trza iść do prywatnego. Trza zarobić piniondze. Szanse daje konkurs literacki Zaufaj Słowu w Mławie. Celem konkursu jest m.in. ,,-odkrywanie wartości patriotycznych ,zwłaszcza w odniesieniu do II wojny światowej  przez pryzmat roku 1939  i Bitwy pod Mławą'' (spacja PRZED przecinkiem oryginalna). 


Pryzmat kojarzy mi się z okładką Floydów, więc, oględnie mówiąc, analnie, ale nic to. W konkursie nagrodzony bedzie m.in.

,,–wiersz o tematyce związanej z Bitwą pod Mławą 1939 roku, wojną obronną 1939 roku  z uwypukleniem pozycji Mławskiej''

Mecenas płaci, mecenas wymaga. Poeci to pryszcz, ale jurorzy, jurorzy! Co roku przez ich ręce przetacza się fala wierszy o bohaterstwie żołnierza polskiego pod Mławą ze szczególnym uwypukleniem pozycji mławskiej. Żołnierz z uwypukloną pozycją może śnić im się po nocach. Postanowiłem podejść do sprawy psychologicznie. Wyślę po prostu najkrótszy wiersz. Jurorzy o skołatanych nerwach rzucą się na niego jak żołnierze pod Mławą do zbawczego okopu i go wybiorą, bo ocali ich przed koniecznością czytania wierszy dłuższych. 

Wiersz brzmi: 

Pod Mławą 
Staliśmy ławą.

Nadeszły Niemce
I nie staliśmy więcej. Witajcie nowe okulary!

4 komentarze:

 1. Obawiam się, że może przepaść przez brak treści wielce patriotycznej ,. (przecinek i spacja dodane, by jak najlepiej utożsamić wypowiedź z tematem konkursu).

  OdpowiedzUsuń
 2. noszkurna, jag nie, jak tak. Jest uwypuklona pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 3. lud: "o sławnej bitwie pod Kolbuszową napisz, błągamy!!!" Senat: "i takie samo jak o Muawie ma być!!!!"

  no napisz no... pliiiiizz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To podpucha. Jedno ręko piszesz, drugo widły ostrzysz.

   No ale dobra.

   W zamieszaniu i chaosie
   Dostaliśmy po nosie

   Usuń