sobota, 10 maja 2014

Przyczyny marginalizacji literatury nurtu chłopskiego w literaturze XX i XXI wieku

Jestem laureatem konkursu Aber-racje. Do Siemianowic na wręczenie dzisiaj  nie jadę, bo zimioki się same nie posadzą. Taka sytuacja, no.

9 komentarzy:

 1. gratulacje, ale ziemniaki to ziemniaki, racja! : ]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Post jest zmyśleniem, ale zmyśleniem prawdziwym. Tak czy inaczej raczej się byłem nie wybierałem, bo organizator nie jest do końca pewien, czy chce, żeby ktoś w ogóle przyjechał, a zimioków nie sadziliśmy, bo mokro, ale za to opał zwalałem, trawę kosiłem i kunia pasałem, więc było prawilnie.

   Ale treść sama w sobie prawdziwa jest, Przy pasaniu czytał ja wczoraj Julię Fiedorczuk. I myślał ja, że takie ładne wiersze pisze, a w historię literatury się nie wpisze za cholerę, przynajmniej jeśli akademickie nauczanie tejże będzie wyglądać tak, jak teraz.

   Usuń
 2. A gdzie się podział list otwarty do magla? ten nad czajnikiem? czyżbyś zmienił zdanie? czy komentarze były ci nie przychylne i postanowiłeś dlatego skasować list?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Pogadaliśmy z Maglem i stracił rację bytu. Czasami najprostsze wyjaśnienia są najlepsze.

   Usuń
 3. Była ta nagroda pierwsza czy jury okazało się niekompetentne. Sorry w naszym klimacie najpóźniej sadzi się ziemniaki w lewackie święto pracy
  1 maja. Prace polowe u Wyspiańskiego i Radwańskiego maja inny harmonogram no cóż licencja poetica.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejsce czecie, więc nie narzekam. Tym bardziej, że jury nie z mojej bajki, co mnie cieszy podwójnie, bo jest jakimś sygnałem, że poza moja bajką te teksty tez jakoś tam działają.

   Zimioki posadzone 12 maja. U paru innych ludzi w okolicy też po pierwszym. Jakoś żyją, jak dotąd.

   1 maja upamiętnia ludzi, którzy zginęli walcząc o to, żeby Sz. Anonim mógł po ośmiogodzinnym dniu pracy ironizować na ich temat w internetach.

   Usuń
  2. To czego za socjalizmu lud pracujący miast i wsi nie chciał nosić czerwonej szturmówki. Dlaczego w krajach gdzie nie wygrała międzynarodówka jest lepiej niż tam gdzie idee Marksa, Engelsa, Lenina, Stalina czy Mao wprowadzono w życie. Lepsza demokratyczna ewolucja niż czerwona rewolucja. A socjal to pomysł Bismarcka zdejmujący ciężar pomocy robotników z pracodawców na nich samych. Łowcy nagród gratuluję, choć ta bajka poetycka jest dla mnie trochę skaleczona. Za nagrodę pewnie z kwintal ziemniaków poeta kupi co będzie miało niebagatelny wpływ na wyżywienie ciągle powiększającej się rodziny i zamiast angażować się w okopowanie czy też organizację Oświęcimia dla stonki. Poeta zajmie się i stworzy jakieś wiekopomne dzieło.

   Usuń
  3. A bo ludzie przymusu nie lubią. Ja np. uciekałem z obowiązkowych pogadanek o sektach.

   To może jakiś pomniczek temu Bismarcku, jak takie ludzkie panisko?

   Przy prostych pracach pisze się dobrze.

   Usuń
  4. U góry Bismarcku u dołu Taczerku margaritku. To się nazywa emigracja wewnętrzna, kopiesz motyką i piszesz o czerwonych Khmerach.

   Usuń