poniedziałek, 16 czerwca 2014

Polska jako ideja, koszulka jako koszulka

Dostał ja koszulkę z godłem państwowym. Koszulka jest czerwona, godło w formie orła w kolorze białym z koroną na głowie (zauważmy - wszystkie zwierzęta mają łby, tylko ptaki głowy - nasz język szanuje latające stworzenia). Koszulka wyprodukowana została w Bangladeszu i jest równoważna z połową kilograma esejów na temat Polski jako idei po 25 latach wolności.

13 komentarzy:

 1. jestem. czekam aż się zacznie. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zacznie. Za dużo abstrakcji, za mało konkretnego srania do gniazda.   Poczekaj na rocznicę Dubinek, a to już niedługo.

   Usuń
  2. Ja jestem dumny, że po 25 latach mogę chodzić z moim przyjacielem pod rękę w różowej koszulce z tęcza a na plecach nosić ukraińską pacyfę tryzuba.

   Usuń
  3. Przegapiłeś nową prawicę oni są naprawdę groźni, to nie sfrustrowani bezrobotni lubiący palić tęcze/ k...a czemu obiekt publiczny obiekt nie ma atestu p.poż /.

   Usuń
 2. Oko, pomyliłem się, jednak się zaczęło. No, no.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czego przecież nikt na tryzuba nie nasrał ani tym bardziej na tęczę, świętości trzeba szanować i nie pluć na sino żółty -j sztandar naszych przyjaciół. Niepoprawnie?

   Usuń
  2. Zatkało kakało

   Usuń
  3. to nie twoja wina, że jesteś z kolbuszowy. naprawdę nie twoja. uwierz w to, że zawsze masz szansę na stanie się człowiekiem jakich miliardy na świecie. zwykłym, normalnym. ale jeden warunek: musisz przestać nosić w łbie tablicę z napisem RKL :-) podobno wielu osobom się udało. spróbuj i ty :-)

   Usuń
  4. Bo są światy lepsze, RZ, KR, WW..... i NY a tu tylko syf, zaściankowość, szowinizm, nacjonalizm i klerykalizm, dobrze że jest jeden sprawiedliwy, trzeźwy co umi wytknąć małość. Skond łon sie wzion czy to aby nie on nie jest produkt, któremu socjal horyzonty otworzył.

   Usuń
 3. gdzie abstrakcja? we łbie czy w głowie, bo mnie to zastanowiło. Aaaa, wolność. No tak. Masz rację. Bo Bangla to przecież istnieje. I 25 lat też.

  OdpowiedzUsuń
 4. eeeee... takie tam piszecie kolbuszowioki... ale postęp jest - piszecie. to wielki zbiorowy sukces. oczywiście za waszym pisaniem stoi cień porażki - nie wiecie co piszecie ani przeciw czemu stajecie. robi się miło. nuże małomiasteczkowe - bawimy się dalej!. tym razem spróbujcie ze zrozumieniem :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no śmiało.... powolutku... sukces to już jedno zdanie napisane ze zrozumieniem. od rana powinno zaiskrzyć :-)

   Usuń
  2. Kolbuszowiaki to fest chłopaki.

   Usuń