sobota, 17 października 2015

Polska, 2020 rok

Po przyjęciu jednogłośnie przez parlament Narodowego Programu Zwalczania Smutactwa Ministerstwo Kultury i Dziewictwa Narodowego powołało interdyscyplinarny zespół złożony z antropologów kulturowych i weterynarzy w celu ustalenia, jakie są najbardziej antysmutackie polskie tradycje narodowe. Zespół po burzliwych obradach jako taką najbardziej najbardziej wytypował klaskanie pilotowi po lądowaniu samolotu. Zespół ustalił bez wątpienia - jakkolwiek piloci, którzy wylądowali zżymają się na tę tradycję, piloci, którzy nie wylądowali, zapytani przy użyciu tabliczek oujia nie mieli wątpliwości - fajnie byłoby takie oklaski usłyszeć.
Od 1 maja 2020 każdy pod groźbą kary do trzech miesięcy pozbawienia wolności zobowiązany jest do aplauzu na widok człowieka, któremu się coś udało. Jerzy, kontroler biletów w kieleckim MZK tak komentuje tę zmianę:

,,Na początku to trochę zbijało mnie z tropu, kiedy łapaliśmy gapowicza, a wszyscy, włącznie z nim samym bili brawo i się cieszyli. Tym bardziej, że dochodziło do sytuacji bardziej złożonych - łapiemy gościa i ludzie biją brawo nam, potem on ucieka na przystanku i ludzie biją brawo jemu, potem przyjeżdża Straż Miejska i bijemy wszyscy brawo strażnikom, idziemy wszyscy na kawę, aplaudujemy kelnerowi, cieszmy się razem z nim, kiedy udaje mu się naciąć nas na rachunku, potem wszyscy z kelnerem idziemy na kręgle i bawimy się do wieczora. Ale idzie się przyzwyczaić".

Według źródeł zbliżonych do kół rządowych, w trzecim kwartale roku NPWZS ma zostać dofinansowany pieniędzmi pochodzącymi z akcyzy na baloniki i trąbki.

4 komentarze:

 1. Strach wyobrazić sobie ten aplauz, gdy kolejny raz rząd natnie na rachunku naród...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja słyszałem, że w przyszłym mają być sami święci Pańscy. Św. Krzysztof zostanie ministrem transportu, trwają negocjacje, czy obronę narodową weżmie św. Ignacy Loyola jako były żołnierz czy św. Maurycy jako były żołnierz.

   Usuń
  2. Dobre, św. Roch mógłby być ministrem zdrowia, św. Florian - skarbu państwa, a św. Stanisław Kostka - ministrem edukacji narodowej. To tak między nami mówiąc całkiem inteligentni ludzie byli, więc bardziej pokaszanić by nie mogli.

   Usuń
  3. pozostaje zagadką ministrem czego mógłby zostać święty Jan Paweł II. reprywatyzacji?

   Usuń