poniedziałek, 8 maja 2017

Zapowiedzi wydawnicze kalenberskiego podziemia

Okiej. Właśnie rozmawiałem z redaktorem książki ,,Kalenberek". W książce będą wiersze. Wszystkie napisałem ręką prawą na papierze, jak zwierzę, jak jaskiniowiec jakiś. I ok, są takie chwile, kiedy myślę, że facet po trzydziestce nie powinien robić książek z wierszami, bo to jest niepoważne. Facet po trzydziestce powinien robić, bo ja wiem, no kasę na przykład. Ale potem sobie przypominam te wszystkie kategorie ludzi, których mimo wszystko społeczeństwo traktuje serio: facetów przebierających się za żołnierzy wyklętych i nie, mówców motywacyjnych, specjalistów od reklamy, zawodowych graczy w piłkę nożną, działaczy młodzieżówek partyjnych. I myślę sobie wtedy: a chuj tam, wydam tę książkę.

16 komentarzy:

 1. Twój najlepszy opublikowany tekst od wielu miesięcy. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. I słusznie, wydaj.
  A ja jestem jeszcze bardziej niepoważna, bo wydaję poetów i w dodatku seryjnie.
  Oraz nawet seryjnych poetów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydawanie drukiem książek, których nikt nie czyta, jest kosztownym snobizmem.Prawdziwą poezję pisze się na murach i ścianach ubikacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wedle życzenia

   https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/1d/8f/51c5c6b86401b_o,size,933x0,q,70,h,265099.jpg

   Usuń
  2. No to gratulacje! Snobem jednak jesteś.

   Usuń
  3. A jestem. Tęsknię za czasami, kiedy ludzie choćby z czystego snobizmu czytali czy chodzili do teatru. Stan, w którym można nie przeczytać przez cały rok dłuższego tekstu i funkcjonować w społeczeństwie źle wróży społeczeństwu.

   Usuń
  4. Dlaczego twierdzisz, e-book jest gorszy od wydania papierowego?
   Przez twój snobizm padnie padnie kilka drzew, zanieczyści się środowisko.Z jednej strony kreujesz sę na ekologa, z drugiej hipokryzja w pełnej krasie.

   Usuń
  5. Liczą się czyny nie słowa.Dlaczego nie wydasz e-booka?

   Usuń
  6. A chodzisz na wernisaże wystaw i pytasz ludzi, czego niszczą podobrazia albo wywołują zdjęcia, zmiast elegancko robić grafiki w paincie?

   Usuń
  7. Porównanie do doopy. Ty pracujesz ze słowem.Wszystko jedno więc w jakiej formie graficznej, technicznej je opublikujsze- nie zmienia to jego wartości.

   Usuń
  8. Szanowna Pani,

   idąc za Pani radą wziąłem dzisiaj książkę ,,Święto nieodległości", dla której szukam wydawcy, wykopałem w ziemi dołek i przeczytałem ją całą do tego dołka. Następnie ptaki wędrowne przekazali ją wędrownym aojdom, a ci zaczęli śpiewać ją ludowi.

   Brak analogowego nośnika naprawdę działa.

   Usuń
  9. Jak zwykle wszysko pomyliłeś. W rzeczonym dołku należy posadzić trzcinę, która będzie szumiała ,a później trafi na strzechy, o których pisoł Wieszcz.   Usuń
 4. A gdzie zakupić można tęże książkę z wierszami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nigdzie, na razie jest już po redakcji, niebawem będzie skład, okładka i latem już chyba będzie. Ten wpis to był ten, no, trajler.

   Usuń