czwartek, 19 stycznia 2012

Nowa ankieta

Michał Karkut, Kolbuszowski radny stwierdza, że samorząd nie będzie wykupywac i remontować kolbuszowskiej synagogi, bo ma inne priorytety. Drogi na przykład.

W związku z tym nowa ankieta. o, tam obok.------------------------>

3 komentarze:

 1. Nie podoba mi się żadna z odpowiedzi przedstawionych do wyboru w ankiecie. Ostatnio zajmuję się rekonstrukcją. Tak więc pomogę ci zrekonstruować tok myślenia człowieka prostego.
  Do takich rzeczy jak rzeczona ankieta cza się brać spokojnie i z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym.
  Blogotwórco... usiądź teraz i weź do ręki poczytny tygodnik ukazujący się w naszym mieście. Jest tam relacja z remontu dawnej szkoły w Kłapówce. Są zdjęcia "przed" i "po". Mi już trochę przeszło ale Ty pewnie nie zauważyłeś. Tak więc odpowiedź na pytanie- CO trzeba zrobić z synagogą masz gotową. Wiesz też mniej więcej jak kształtuje się myślenie prostego człowieka w sprawie renowacji obiektów starych i szacownych. Ma być po nowemu, godnie, bogato i koniecznie jebnięta tarabona i ełrokostka. To standard. To wymóg. To konieczność. Na ciul komu stare drewniane chałupy albo inne truchła. Idzie młode. Prężne. I ma w dupie to co było przed nim. Owszem... deklaratywnie nie ma. Pełne jest gawędy o spuściźnie, dziedzictwie itp neonowomowy. Z ełropodręćzników. Inaczej nie umie. Tak wychowane. Hu...ups Hunwejbin. Pawko Morozow 2012.
  Trudno. Dopust Boży.

  Zapewne teraz zechcesz, o Blogotwórco dowiedzieć się DLACZEGO tak MUSI być - wróć na chwilę na mojego grabiastego bloga. Tam to właśnie kuliśmy chwilkę temu definicję pewnego zjawiska społecznego i jego stosunku do przeszłości.
  Szalom.

  ps.
  TYLKO DLACZEGO JA MUSZĘ PATRZEĆ NA TO WSZYSTKO?????!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Rebe, czego nie możesz zmienić, musisz zaakceptować. W ankiecie dałem tylko możliwości wyobrażalne ludzi o mentalności cytowanego.
  Eurokostka Ci przeszkadza. Trzeba szukać plusów. Otóż strzelam ci ja z procy sznurowej. Fajna rozrywka, tylko w polu trudno o kamienie wielkości mniej więcej pięści. Zauważ, że uny same robio dostawy takichże pocisków do naszych cichych (do czasu) siół.

  Jak mawiali pralasowiaccy anarchiści - rząd na bruk, bruk na rząd.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja bym dała jeszcze, ze można dobudować balkoniki ;P

  nas wywalili z zabytkowego budynku szkoły do baraku. mało tego, z przyklaskiem pani dyrektor i połowy (niestety małego) grona nauczycielskiego. sprawy były pozałatwiane tak, ze opozycja tego pomysłu (czytaj ja+ dwie koleżanki /czyli połowa grona/ + ksiundz) nie miała okazji ani miejsca by jej argumenty zostały przedstawione radzie rodziców. rzecz odbyła się sprytnie, cwaniacko i po chamsku została objęta mechanizmem wyparcie, gdzie jacyś mgliści "oni" "podjęli decyzję" (vide Carpenter, Oni żyją).
  a stary budynek szkoły? no jeszcze nikt nie wie, co mają zamiar z nim zrobić. i ze mną tyż, bo w nim mieszkam

  OdpowiedzUsuń