poniedziałek, 23 stycznia 2012

W obronie rzyci

Jak wchodze do kobyły do stajni, to cisza i spokój tam jest. Ale jak wchodzę do internatu, to wszędzie ludzie protestują przeciwko ACTA. 

Ciekawe. 

Ani wojny prowadzone przez ten kraj, ani podwyżki podatków, ani biednienie społeczeństwa, ani eksmisje na bruk, ani łamanie praw pracowniczych nie wzbudziły takiego społecznego oburzenia i solidarnego protestu, jak niemożność ściągania seriali z neta. 


3 komentarze:

 1. to nie jest kwestia ściągania seriali przecież wisz o tem doskonali :P

  a to, ze internauci robią hałas w sprawie tego, czym się posługują i w czym siedzą, to chyba oczywiste? hodowców koni jest mniej niż internautów, czyż nie?
  co natomiast z innymi sprawami? protestuje się i przeciwko nim, na różne możliwe sposoby. natomiast nie jestem zdziwiona wzmożonej walce o wolność tego miejsca, które dla wielu jest już w owej chwili jedną z potrzeb (i nie oceniam, czy to dobrze, czy źle, bo jak telefon, radio, samochód, tivi były ongi wynalazkami szatana, obecnie są pewną koniecznością, zwłaszcza kiedy się kunia nie posiada, a mieszka we wsi, do której w łikendy nie ma dojazdu poza prywatnym).
  ja sie zastanawiam np kiedy zaczną kasować ogródki ziołowe, w związku z unijną ustawą o preparatach ziołowych.

  a, jeszcze, gdybyż pieniądz tych koncernów i firm, którym wrosną obroty, poszedł na walkę z innymi rzeczami, lub choca trafił w kulturę. hłe hłe hłe. ale dobrze wiemy i Ty i ja, ze nie w tym rzecz, tak samo jak nic nie powstrzyma krajów przed prowadzeniem wojen. też jako biolog to rozumiem. specyfika gatunku. człowiek jest cholernie agresywnym gatunkiem z silnym pociągiem hierarchicznym

  na Ps: nie jestem wcale pewna, czy długo potrwa spokój kobyłek w stajni, jak się przyglądam coraz to nowym obwarowaniem, to szczerze wątpię

  OdpowiedzUsuń
 2. Wuszko, nie drwię sobie z zasadności protestów. Sam w tej sprawie spamowałem lokalnego posła. Drwię sobie tylko z tego, że te TWoje ogródki ziołowe ludzie będą mieli w dupie w razie wu, bo ludzie generalnie nie łapią, że dobieranie się do dupy sąsiada jest zapowiedzią jutrzejszego dobierania się do Twojej dupy.

  OdpowiedzUsuń
 3. A co do seriali - wolność słowa sama w sobie ludzi też by nie obeszła. Gdyby MU nie zamkli, garstka freakó by zauważyła, że coś się dzieje.

  OdpowiedzUsuń