piątek, 30 listopada 2012

Szaleńcy, czyli w obronie Brunona K.
Raz na ruski rok trza skomentować na blogu jakieś wydarzenie ogólnopolskie, coś te pornoboty musi przyciągać, nie?
Nie zastanawiało was, czemu media od początku mówiły o Brunonie K. (odruchowo napisałem - Józefie K.)  jako o szaleńcu? Pomysł szaleńca, zamach szaleńca, etc. tego nie rozumiem, bo o ile dobrzem zczaił, facet chciał wysadzić sejm za pomocą czterotonowej bomby., Gdyby to samo chciał zrobić fisharmonią albo taczką pełną gumowych kaczuszek (względnie kaczką pełną gumowych taczuszek), byłby to pomysł szalony. Dużą bombą – może niemiły, ale racjonalny.
Możliwe, że dziennikarze ogólnopolscy ujawnili swój kryptopacyfizm, tzn. uznali to, co uznaję od dłuższego czasu, tzn., że pomysł wysadzania kogokolwiek bombą jest szalony, głupi i w ogóle. Czekam teraz, aż ktoś ogłosi, że koło mojego domu prawie codziennie przejeżdżają szaleńcy, by razem z innymi szaleńcami ćwiczyć wysadzanie ludzi różnymi metodami na poligonie w Nowej Dębie, prowadzonym przez szaleńców i zarządzanym przez niebezpiecznych szaleńców.
Dlaczego to całe ABW jeszcze ich nie zgarnęło? 

4 komentarze:

 1. To w ostatnim "Uważam Rze" (tym przygotowywanym przez starą ekipę, która obecnie dokonała secesji) jest kilka artykułów na ten temat, w tym właśnie ironizowany felieton w podobnym tonie jak Twoja notka - bo salon ma z niewiadomych wzglęów kupę śmiechu z Macierewicza, który całkiem słusznie zauważył, że to byłby zamach nie tylko na prezydenta, ale i wszystkich posłów, w tym również partyjnych kolegów Macierewicza ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy ja serio uważam, że w Nowej Dębie są niebezpieczni szaleńcy, ba, sporo mieszkańców żyje z tego, za co zamkli Brunona K.

   Pamiętam nawet, jak jeden z obecnych radnych tamtejszych jojczał, że majo zakazać produkcji amunicj kasetowej i piniendzy mniej miasto bedzie miało.

   Czy normalny człowiek powiedziałby coś takiego na trzeźwo?

   Usuń
 2. Pójdźmy jeszcze dalej.Poeta Radwański deklamujący wiersze przez megafon z balkonu miejskiej biblioteki jest wg tubylców szalony.Radni którzy przepchnęli budowę basenu za 20 milionów,w sytuacji gdy wali się miejska kanalizacja są(niby) jak najbardziej normalni.

  Po prostu ,trzeba przemyśleć jeszcze raz definicje szaleńca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba. Szaleniec = człowiek o psychice niekompatybilnej z paradygmatem. Potem zwykle trzeba uszczegółowić, o jaki paradygmat chodzi, ale to już inna broszka, definicja szaleńca się trzyma :)

   Usuń