piątek, 1 marca 2013

Święta propaganda

Z okazji święta dumam ja o tym, kiedy złożoną historię zastąpiła czarno-biała propaganda, kiedy świadków historii zastąpiły grupy rekonstrukcji historycznej. Młodzi ludzie kupują komiksową wersję historii NSZ i w ogóle wersję komiksową wersję historii opowiadaną przez znudzonych rekonstruktorów w szytych na zamówienie mundurach. Zastanawiam się, za jaką cenę. 


5 komentarzy:

 1. Wygląda na to że poeci, i bajkopisarze maja poważną konkuręcję .;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale w sensie, że biłorusy ściemniają?

   Usuń
  2. Raczej w takim ...

   "W 1995 roku Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego unieważnił wyrok śmierci na Romualda Rajsa, uzasadniając, że "walczył o niepodległy byt państwa polskiego" a wydając rozkazy dotyczące m.in. pacyfikacji białoruskich wsi, działał w sytuacji stanu wyższej konieczności, zmuszającego do podejmowania działań nie zawsze jednoznacznych etycznie.

   Przeciwnicy rehabilitacji "Burego" założyli Komitet Rodzin Pomordowanych Furmanów, który między innymi wystąpił z inicjatywą budowy pomnika, na którym miał zostać umieszczony napis: "W hołdzie pomordowanym przez zbrojne podziemie". Na budowę nie zezwoliła ówczesna wojewoda podlaska Krystyna Łukaszuk, argumentując, że w związku z uznaniem wyroku śmierci Romualda Rajsa za nieważny, napis taki jest nadużyciem."

   Usuń
  3. a, to żadna konkurencja. Proppagandziści nie są konurencją,propaganda wyklucza (dobrą) poezję.

   Usuń
  4. Tu przypomina mi się anegdota z Jonaszem Koftą któremu cenzura nie chciała puścić frazy "przeleć mnie" (aeroplanem).Na pytanie czy mógłby to usunąć odpowiedział z gośdnościom;Mógłbym ale wtedy nie była by to poezja.
   A całkiem niedawni jeden literat zażądał ode mnie dokładnie tego samego.

   Usuń