niedziela, 28 lutego 2016

Zwierzogród

Raz na jakiś czas trzeba się ukulturalnić. Byliśmy zatem z dziećmi na Zwierzogrodzie. Zwierzogród jest o tym, że władza rozbudza drzemiące w społeczeństwie zwierzątek uprzedzenia rasowe. Dzięki eskalacji rasizmu możliwe jest ograniczenie praw jednostek w Zwierzogrodzie i wprowadzenie rządów policyjnych na które podzielone społeczeństwo bojące się stygmatyzowanych mniejszości chętnie się godzi.
Dobrze, że to tylko bajka, nie?

4 komentarze:

 1. sprytne zagranie, baju baju sielanka, a potem dziecko po filmie zauważa że w naturze to jednak zwierzątka lwy zjadają z powodów rasowych zwierzątka antylopy - więc rasizm jest naturalny i bez niego przyroda nie mogłaby funkcjonować, tak już jest świat urządzony. KKK nie był czasem jednym ze sponsorów? ;-P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie, bo w Zwierzogrodzie zwierzęta do czegokolwiek dochodzą tylko dzięki temu, że przestały się nawzajem zjadać. Tylko kooperacja pozwoliła im stworzyć cywilizację, w której każde zwierzę ma mniej więcej nieograniczone możliwości samorealizacji.

   Usuń
  2. ok, błędnie przyjąłem że film ze zwierzątkami zawsze chwali naturę a tu jednak trzeba ją cywilizować bo jest zła!

   Usuń
 2. Idealiści zawsze wierzyli, że ludzie są dobrzy, tylko trzeba im to wytłumaczyć. Kończyło się na motykach w plecach niewinnych ludzi oraz tego typu wesołych zabawach. To ja pisałem . Sam wiesz Kto.

  OdpowiedzUsuń