niedziela, 29 grudnia 2013

List biskupów z odległej galaktykiOd kilku miesięcy bocznymi drzwiami, bez wiedzy społeczeństwa w naszej edukacji, służbie zdrowia, działalność placówek kulturalno-oświatowych i organizacji pozarządowych wprowadza się do Polski ideologię, która jest zagrożeniem dla polskiej rodziny.  Wobec nasilających się ataków tej ideologii czujemy się przynagleni, by stanowczo wypowiedzieć się w obronie chrześcijańskiej rodziny, fundamentalnych wartości, które ją chronią, przestrzec przed zagrożeniami płynącymi z propagowania ideologii dżedaj. Ideologia ta jest promowana przez część mediów, a także środowiska homoseksualne i feministyczne. Tymczasem dżedaj promuje zasady całkowicie sprzeczne z rzeczywistością i integralnym pojmowaniem natury człowieka. Stanowi efekt trwających od dziesięcioleci przemian kulturowych i jest zakorzeniona w marksizmie i neomarskizmie.Nie ma niczego złego w wyciąganiu myśliwców typu x-wing z bagna, natomiast robienie tego za pomocą tzw. mocy jest sprzeczne z prawem naturalnym. Ta chrześcijańska wizja nie jest jakąś arbitralnie narzuconą normą, ale wypływa z odczytania natury osoby ludzkiej. Odrzucanie tej wizji prowadzi nieuchronnie do rozkładu rodzin i do klęski człowieka. Muszą zatem budzić najwyższy niepokój próby przedefiniowania pojęcia jasnej i ciemnej strony mocy narzucane współcześnie, zwłaszcza przez zwolenników ideologii dżedaj i nagłaśniane przez niektóre media.

33 komentarze:

 1. Ideologia "gender" bo o nią tutaj chodzi jest sprzeczna z logiką -to co nawijają biskupi to osobna sprawa.

  http://www.youtube.com/watch?v=B2kR_B3TIZc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie, tu chodzi o dżedaj.

   http://www.youtube.com/watch?v=o26w_biCLYE

   Usuń
  2. nie musisz się chować- wyjdź z szafy.

   Usuń
 2. Spokojnie inni ludzie też mają swoje racje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie! to są tylko i wyłącznie poglądy bez naukowych dowodów.
   biskupi maja rację co do meritum ,ale wykorzystują to do podparcia swojej niezbyt przemyślanej ideologi.

   Usuń
  2. Dobry poeta i kontrowersyjny bloger, wyrywnie eksplodował niczym supernowa i po co. Jeżeli niewinna teoria gender zajmuje się jedynie równouprawnieniem kobiet to po co tym się podniecać.

   Usuń
  3. Ale o co chodzi? Na Dżedaj nie ma dowodów? Są filmy http://www.youtube.com/watch?v=HMUKGTkiWik

   Usuń
  4. Ale nie mówimy o gender, mówimy o dżedaj. Gender to płeć kulturowa, jedi to wykorzystanie Mocy. Dwie różne sprawy.

   Usuń
  5. Tu i tu chodzi tylko i wyłącznie o władzę.Biskupi napisali idiotyczny w swojej wymowie list ,co wcale nie oznacza że nie mają racji.

   Usuń
  6. Naprawdę, apeluję do PT komentatorów - jest wiele miejsc, gdzie można podyskutować o gender. Tu dyskutujemy o dżedaj. Miecze świetlne, jasna i ciemna strona Mocy, Yoda, etc.

   Usuń
 3. Zwłaszcza Skywalker ze swoją grzywką

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo Lolek M z Frydkiem E można by było dodać jeszcze Lwa T i do pary Janusza R.

   Usuń
 4. Dobry poeta powinien prowokować,jednak nie byle jakim listem biskupów.

  OdpowiedzUsuń
 5. trzeba było napisać 'kapłanów sekty rzymskokatolickiej' zamiast 'biskupów' i miałbyś dwa razy mnie bólu dupy :badteeth:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wywiezłyby mnie na wozie z gnojem.

   #travelwithjagna

   Usuń
 6. 'odłamie rzymskokatolickim' uratowaonby sprawę?:>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, rebe. Bo tu nie chodzi o kościół czy biskupów. To notka o rycerzach jedi. Czemu wszyscy uparli się tu pisać o jakimsi dżenderze?

   Usuń
  2. Nic nie daje Ci prawa sprowadzania tej wypowiedzi biskupów do kosmicznej bzdury ani do hiper galaktycznego absurdu. Nawet jak z metropolity zrobisz lorda V. a z papieża Yodę to nie daje Ci to monopolu na prawdę. Szacunek dla poglądów przeciwnych haniebne nie jest a przynajmniej warto się nad nimi zastanowić.

   Usuń
  3. Ależ drwina jest oznaką szacunku. Nie śmieję się z ludzkich nieszczęść. A więc także z ułomności ludzkich. Drwiąc daję jasny sygnał, że uważam autorów listu za dorosłych ludzi umiejących brać odpowiedzialność za słowo. Czemu ktoś miałby mieć immunitet tylko z racji biskupiej mitry?

   Usuń
  4. Z braku cenzury, jak nigdy potrzebna jest samocenzura.

   Usuń
  5. Bo naprzód trzeba się zastanowić. Ze starego rysunku: stoi oficer i mówi ,,Naprzód,, wojsko poleciało a.... on dodaje- trzeba się zastanowić?

   Usuń
  6. Ale po to obrońcy Monte Cassino walczyli, żeby można było normalnie pogadać. Jaja se porobić, Podyskutować. Bez tabu, bez szczypania i w ogóle.

   Usuń
  7. Chałwa im za to jak i dzielnym pilotom z junkersów.

   Usuń
  8. Junkersy, owszem, odegrały niechlubną rolę, ale za to jak wodę grzeją!

   Usuń
  9. Podobnie jak najlepsze farby są z IG Farben a szpanu w sylwestra największego zadasz w ciuchach od Hugo Bossa.

   Usuń
  10. A wójt sąsiedniej gminy Horchem jeździ. Czy jak to się tam teraz nazywa.

   Usuń
  11. A czym ma jeździć wójt Wildenthalu.

   Usuń
 7. "List biskupów z odległej galaktyki " - może czytelnicy bezsensownie spojrzeli na tytuł Twojego wpisu, może byli w kościele dziś i słyszeli kazanie, może nawet wiedzieli, że w kazaniu jest jednoznacznie mowa o dżender a nie czymś innym?

  to tak mniej wicej odp. na :
  "Czemu wszyscy uparli się tu pisać o jakimsi dżenderze? "
  TW

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a bo to jedni biskupi na świecie? A Dżedaje na pewno jedni.

   Usuń
 8. neomarskizm niszczy wątrobę!

  OdpowiedzUsuń