piątek, 14 marca 2014

TradycjaProszę państwa, oto tradycja.Trudno sobie wyobrazić życie bez tradycji, zwłaszcza w małych społecznościach. Tradycja pełni wiele ważnych funkcji. Nie należy używać jej jako jedynego i podstawowego argumentu. Bywa wykorzystywana do ociosywania. 

PS Zawsze uważałem, że tradycja ma dwa ostrza, jak każdy kij. Czy ta jest wybrakowana? 

3 komentarze:

 1. Wiadomo samo zło można ją wykorzystywać w niecnych celach na przykład szerzenia uczuć narodowych a nie lewackiego kosmopolityzmu. Rzeczona siekiera to niedobry przykład jako praktyk a nie tylko teoretyk ciupania.Powiem że w świecie są też siekiery z dwoma ostrzami. Jedno do rąbania ostre, drugie do ociosywania. Podobnie jak są różne siekiery na tej ziemi to ludzie też i są nawet tacy bez kompleksów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja słyszałam, ze ma dwa końce. W tym wypadku miałaby koniec obciążony i koniec przeciwważny, czyli wszystko w normie. Chyba?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest to oczywiste, że wróg wszystkiego co polskie i zdrowe, znany funkcjonariusz bezpieki i rzyt o ksywie "Poeta" ukrywa się w zdrowej, moralnej i jedynosłusznej, niewinnej jak płatek z wianka dziewicy Kolbuszowy. Cyniczny ten typ wystawił na widok publiczny ukraińską (to oczywiste, a łacinka na stylisku to tylko zaciemnianie oczywistej prawdy) siekire. Siekira ta (o ludu łucony nie myl ze świekrą) poświęcona w tajemnicy przez czcicieli zła będzie służyła do mordowanie niewinnych polskich dzieci i niewinnych Prawdziwych. Kiedy już właściciel bloga zrobi porządek z nimi, wyrąbie nią pewien las.
  Januszu - nie idź tą drogą. Ten las można śmichem wyrąbać.

  OdpowiedzUsuń