piątek, 14 grudnia 2018

Jak być humanistą i dlaczego krótko

Czytam sobie te wszystkie protesty przeciwko ucięciu finansowania kierunkom humanistycznym. I samo w sobie jest to jak najbardziej słuszne i przewidywalne - my sobie popodpisujemy listy i apele, Gowin walcem rozjedzie humany, Ziemia poszybuje w kierunku sobie wiadomym.
O wiele ciekawsze są komentarze Polaków w internetach. Ludzie z grubsza rzecz biorąc nie mają wątpliwości co do tego, że słuszną linię ma nasza władza. Bo to przecież kurła potrzebujemy lekarzy i inżynierów, nie jakichś pięknoduchów zasranych, dobrze, niech tną, dejmy pieniądze na polibudy i cześć.
Wisienką na internetowym torcie był komcionauta serio przekonany, że jak się zabierze humanom, a da ściślakom, to ściślaki zbudują, cytuję, ,,hybrydowego poloneza 2.0".
Wyobraziłem sobie Polskę przyszłości jako takie wielkie juwenalia AGH, na których studenci składają z kartonu hybrydowego poloneza 2.0.
Wiecie, może i niech ten Gowin nas faktycznie w miarę szybko głodem zamorzy?

3 komentarze:

 1. ...komentarze...jak ujadanie małej suczki za płotem gdy wszystkie psy wolne...zabawne chwilę, potem męczą w końcu wartością staje się zupełnie co innego.Ja ową suczką malutką...i tak mnie maja więc ciii...ciii,,,,nim rzucą kamieniem. Ich racja z tym kamieniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale że co? Że odbioro to wykształcenie w zamierzchłych czasach zdobyte (że prawie się przedawniło)? Mi? I pod drzwiami staną, i nocą
  ustawą w drzwi załomocą?

  Komu wtedy sprzedam bibliotekę, jak już teraz nikt nie chce kupić?!

  OdpowiedzUsuń
 3. boziu, jak dobrze, ze wybrałam ścisłe! :D ale gdyby odwróciła się sytuacja, to zawsze mogę skoczyć do paleobiologii i zająć się człowiekiem! :D

  OdpowiedzUsuń