poniedziałek, 30 września 2013

Tania okazja, polecam

KNP z Kolbuszowej robi kurs strzelecki. Można postrzelać z kałasznikowa i w ogóle sobie poprzedłużać. Mam nadzieję, że chłopakom ze strzelaniem idzie lepiej niż z odmienianiem wyrazów, bałbym się ofiar w ludziach.


20 komentarzy:

 1. A jakbyśmy się po cichu zapisali i wynieśli jednego kałacha i trochę amunicji?
  Ok, OK! Wiem... perswazja... pokojowe metody... dobro złem... i takie tam. Ale nie korci Cię czasem? Wystarczyłoby 10 -15 dobrze trafionych... a potem popatrz: buractwo z pyskiem zawartem siedzi, niepiśmienne pilnie na kursa pisania uczęszczają, zuuuuo zredukowane do minimum, Obsadzamy swoimi co fajniejsze stanowiska (babcia klozetowa przy kładce na Nilu). Panuje dobro, prawda, piękno pokój i Same Inne Dobre Rzeczy,
  Sajensfikszyn pisze sajensfiksyzn, etnografia zajmuje się etnografią. Kultura kwitnie i rozkwita jako ten róży kwiat.. We wszystkie niedziele świeci słońce, w gminie na literkę R... (wstaw sobie co chcesz). Lasowiacy hurmem wracają do Tradycji Ojców, Murarz domy buduje, krawiec szyje ubrania, cały naród buduje stolicę... A to wszystko kosztem powiedzmy 10 x 1,5 PLN. czyli piętnastu złotych, Pomyśl, czy nie warto. Takim kosztem. I jeszcze by nam dziękowali, ze ładnie pozamiatane. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie korci, bo to ludzkie, ale no właśnie nie.

   Bo ja to podziwiam Norwegów. Panie, wyobraź sobie, co by to było, jak u nas Brejwik zabił setkę ludzi (co się niechybnie stanie kiedyś przy tym poziomie frustracji w ludzie). Następnego dnia premier wychodzi i mówi, że będzie zmiana w prawie, że będą łamać kołem, mordować i wieszać, bo jakże to.

   A Norwegowie powiedzieli, że nie. Że jota się w ich prawie nie zmieni, że Brejwika nie powieszą, boby się zniżyli do jego poziomu. Pokazali, że mają wartości i że mają jaja.

   Tak więc, nie, wizja kusząca, ale nie, dzięki, rebe.

   Chociaż wizja stanu po - nie powiem, nie powiem:)

   Usuń
  2. Ciekawe jak by to wyglądało jakby Turek jaki wystrzelał, kilka setek prawomyślnych czystej krwi jasnowłosych Wikingów .

   Usuń
  3. Wszystko zaczyna się od frustracji ale na kurs się zapisz. Być może robi go były milicjant bo u nich z pisaniem i czytaniem najlepiej nie było. Kaliber 9 mm to więcej niż ma kałach 7.62 mm bez przeszkolenia najprędzej sam sobie etnograficzny i ortograficzny terrorysto sam krzywdę zrobisz.

   Usuń
  4. NIe, dziękuję. Przy odrobinie czasu i pieniędzy zrobię kurs ratownika drogowego, więcej sensu by miało, na moje oko.

   Usuń
 2. eh Rebe...chciał ja Ciebie podebrać, czy ty umisz w takie zabawe bawić szem...tzn Twoja wizja świata po wystrzeleniu 10 nabojów.A lista kandydatów... to by dopiero wzbudziło emocje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a Norwegi to d..y som nie norut. prawo nieubłagane Darvina ich pożre. jak i całą jewrope. Jak? Ano Brejwiki i inne tolerancyjne religie pokoju np ta na literkę I ich powystrzela. I do roboty zagoni. No ale będą dumni, ze są moralnie niezwyciężone.

   Usuń
  2. Wystrzelają ich religie pokoju? Rzymski katolicyzm aby? Aj, waj, giewałt!

   Usuń
 3. Była kiedyś taka akcja społeczna - układanie listy pasażerów drugiego tupolewa. Nie bawio mnie takie zabawy, bo wiem, że rzecz nie w ludziach, a w strukturach, w mentalności wreszcie.

  Za to gdybyś mnie spytał o 10 obiektów do wysadzenia, służę listą. Jak KNP będzie robić kurs saperski, to się zapiszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. a co ci budynki winne... to właśnie zawartość robi gnój dookoła. bynajmniej nie cegła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ja wiem, popacz na budynek starostwa, a potem na oficynę dworską, w której jest MKL, a potem jeszcze raz na starostwo. Przypadek? NIe sądzę;)

   Usuń
  2. Jak zwykle jednostronny niepoprawny sfrustrowany lewacko-anarchistyczny. Czas dorosnąć. MKL siedziba w jednej z kilku miejsc urzędowania pańszczyźnianej administracji. Swoją drogą że nikt nie zachwyca się tym obiektem. A to idealne miejsce na muzeum Kolbuszowej i Okolicy. Biurowiec MKL na skansenie. I pomyśleć że Bóg to ochronił w trzydziestym dziewiątym i niemiecki moździerz zakleszczył się w kominie i nie wybuchł.

   Usuń
  3. Brak zachwytu bgryo budynku starostwa świadczy o frustracji, lewactwie czy anarchizmie (swoją drogą należałoby się zdecydować, skrajna lewicowość wyklucza anarchizm i odwrotnie). Jak to nikt się siedzibą MKL nie zachwyca? No przecież ja się zachwycam. Muzeum chłopskiej kultury w pańskim budynku to dobry pomysł, wygania złe, pańszczyźniane mzimu. Ale tak, gdyby to było dostępne dla ludzkości, byłoby fajnie.

   Usuń
  4. Tak można by tam pokazać i rekonstrukcję zasypanej fosy/ już niedługo/, siedemnastowiecznego bruku co zdobi skalnik Sióstr S. Czworaków zburzonych przez bogoojczyźnianego patriotę, karczmy z Weryni, apteki Bembenów gdzie i Goslar bywał / ten sam co wyżej niszczyciel /. Mostu zwodzonego na którym piekarnia stanęła. Wiązów najstarszych, które z orlikiem przegrały. Jedno co pocieszające że naród w każdych czasach miał kulturę w poważaniu i sokoła w prostokąt papą kryty nie przerobił. Środki poszli na Sam, Sezam, Astorię i inne obiekty GS wcześniej użytkownika bóżnicy i oficyny. Swoją drogą ciekawe czy mają papiery na dom dr. nauk ekonomicznych Jakuba Ecksteina wiceburmistrza Kolbuszowej zasłużonego / tytuł przyznany przed wojną nie mylić ze stanem wojennym/. Którego ulicą chodzimy jako piekarską /nazwę zmienili Niemcy nie Polscy antysemici Ci tylko jej nie przywrócili. Może warto by było na początek zamiast ciapać po kostce granice getta. Odważnie wystąpić o powrót ulicy do starej nazwy. A parkową nazwać im żydowskiego drukarza prawdziwego obywatela i Kolbuszowianina. Na koniec jak mantrę wymienię Michnik i powędruję w kosmos.
   Dla Lenia Trocki był skrajny o Stalinie nie wspomnę.

   Usuń
  5. Tak można by tam pokazać i rekonstrukcję zasypanej fosy/ już niedługo/, siedemnastowiecznego bruku co zdobi skalnik Sióstr S. Czworaków zburzonych przez bogoojczyźnianego patriotę, karczmy z Weryni, apteki Bembenów gdzie i Goslar bywał / ten sam co wyżej niszczyciel /. Mostu zwodzonego na którym piekarnia stanęła. Wiązów najstarszych, które z orlikiem przegrały. Jedno co pocieszające że naród w każdych czasach miał kulturę w poważaniu i sokoła w prostokąt papą kryty nie przerobił. Środki poszli na Sam, Sezam, Astorię i inne obiekty GS wcześniej użytkownika bóżnicy i oficyny. Swoją drogą ciekawe czy mają papiery na dom dr. nauk ekonomicznych Jakuba Ecksteina wiceburmistrza Kolbuszowej zasłużonego / tytuł przyznany przed wojną nie mylić ze stanem wojennym/. Którego ulicą chodzimy jako piekarską /nazwę zmienili Niemcy nie Polscy antysemici Ci tylko jej nie przywrócili. Może warto by było na początek zamiast ciapać po kostce granice getta. Odważnie wystąpić o powrót ulicy do starej nazwy. A parkową nazwać im żydowskiego drukarza prawdziwego obywatela i Kolbuszowianina. Na koniec jak mantrę wymienię Michnik i powędruję w kosmos.
   Dla Lenia Trocki był skrajny o Stalinie nie wspomnę.

   Usuń
  6. ,, Może warto by było na początek zamiast ciapać po kostce granice getta. Odważnie wystąpić o powrót ulicy do starej nazwy''. Pomysł jest dobry. Anonimie, masz wiedzę, poczynaj. Chętnie pomogę. Wiesz, ile podpisów trza zebrać, żeby złożyć obywatelski projekt uchwały?Trza trochę ludzia. Mówię bez ironii - chętnie pomogę, połażę i w ogóle. Kontakt na priv, jakby co.

   Usuń
  7. Nie wiem, ale pewnie nie wiele więcej niż żeby zostać radnym / 200/ . Jak zaczniesz zbierać podpiszę a Dunajecki
   pobłogosławi sam tyle samo prawie mojżeszowych uratował a nikt nawet na mękach o tym mówić nie chce.

   Usuń
  8. Dokładnie stu więcej. ,,Inicjatywę uchwałodawczą posiadają Komisje Rady, kluby radnych, trzyosobowa grupa
   radnych, Burmistrz, grupa 300 mieszkańców gminy Kolbuszowa, posiadających czynne
   prawa wyborcze, którzy podpisem podpiszą projekt uchwały, podając również swe imię,
   nazwisko, adres zamieszkania i numer PESEL chyba, że przepisy prawa stanowią inaczej''. Chyba że jako pniok znasz trzech radnych, to jest łatwiej.

   Usuń
  9. Usilnie domagam się usunięcia wpisu chociaż jednego z dwóch lustrzanych. Napiszę więc o Michniku ostatnio mu się coś podziało. Napisał że polscy antysemici/ przedwojenni/ upomnieli się jako jedyni o niejakiego Botha z Rzeszowa swojego obywatela a gdzie te inne europejskie demokraty, których obywateli wymordowano. Nie wiedziałem że tak mało trza jak ci zabraknie głosów do pół setki załatwię.

   Usuń
  10. Usilnie domagam się usunięcia wpisu chociaż jednego z dwóch lustrzanych. Napiszę więc o Michniku ostatnio mu się coś podziało. Napisał że polscy antysemici/ przedwojenni/ upomnieli się jako jedyni o niejakiego Botha z Rzeszowa swojego obywatela a gdzie te inne europejskie demokraty, których obywateli wymordowano. Nie wiedziałem że tak mało trza jak ci zabraknie głosów do pół setki załatwię.

   Usuń