środa, 26 lutego 2014

Dobry wieczór!

Fani grupy 555 cieszą się z reaktywacji formacji. Fani grupy Kurn cieszą się z rzadkiej okazji do słuchania idoli na żywca. 


14 komentarzy:

 1. Jako miłośnik twórczości kalenberskiego mini wieszcza z Górny, gratuluję pomysłu promocji twórczości. Nic a nic z tej poezji nie rozumiem, ale mi się podoba, bo mi się włosy ze strachu na głowie jeżom i świat mi się jeszcze bardziej okropny wydaje, czyli prawdziwy taki jak on jest. Niestety nie przyjdę bo bibliotekę omijam łukiem szerokim ze względu na alergię na kurz, mole i roztocza. Jedyny kurz jaki mi nie szkodzi to ten kosmiczny, poświata mlecznej drogi na niebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od zawsze podejrzewałem, że tę stronę odwiedzają kosmici.

   Usuń
  2. Kosmici analfabeci.

   Usuń
 2. Jestem miłośniczką poezji współczesnej i byłam dzisiaj w bibliotece, taki pan w okularach trochę łysy, wypożyczacz chyba z kwadrans szukał Janusza Radwańskiego poezję a mianowicię Księgę wyjścia awaryjnego i Chałwę dla Zwyciężonych i nie było. Nie dlategą że ktoś wypożyczył ale dlatego że nie ma w wirtualnym katalogu. No nie wiem nie wiem dlaczego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dwie osoby przy półce z poezją w Kolbuszowej? Naraz? Sz. Anonim mnie raczy wkręcać:)

   Książki fizycznie trafiły do biblio. Ale jej młyny mielą powoli. Tzn. wciąganie w katalogi, no.

   Usuń
  2. Poezja na poziomie, ponad światowym w lecz galaktycznym a konmpleksy wręcz wsiowe. Chałwa/ Otto S./ Chwała Janek By. Sława niech mu bedzie Serhiej N. A tak już najbardziej serio, to że tu jesteś i że tu Ci się Ci podoba to dlatego że tu są dobrzy ludzie choć ch...

   Usuń
  3. A tam, chuje. Nie, ludzie sa generalnie dobrzy. Na świecie. Nasze małe sztejtełe jest fajne mniej więcej z tego powodu, tylko innego. To taki kosmos w pigułce. Ludzi dobrych a do tego parających się wierszowaniem i innym marnotrawieniem czasu jest tutej taki sam odsetek, jak w mieście milionowym, ale w mieście milionowym ten odsetek idzie w tysiące, a u nas - w jednostki. Dzięki temu bardziej się docenia.

   Usuń
  4. No tak było was kilku między innymi Mojsze Agatsztajn po chrzcie Mieczysław Jastrun, też tłumaczył na polski literaturę ukraińską. W Bukowcu Bronisław Dryja i jeszcze kilku, którzy świetnie się zapowiadali. I chyba nie ma znaczenia czy mieszkasz w aktualnym centrum świata Nowy Jorku,Londynie czy Paryżu tylko co się ma we łbie/ długość i czystość włosów też jest bez znaczenia/.Czyli Górna górą.

   Usuń
  5. Dyć nie o sobie mówiłem. Idzie o to, że w małym sztejtełe prawdopodobieństwo, że docenię to, co robio rapery czy ludzie błąkający się na orientację czy inne grojki jest jak 1:1, a w dużej zbiorowości wszystko się rozmywa i da się siedzieć w swoich szufladkach.

   Usuń
  6. Ale ile u nas zazdrości, obłudy, pouczania. To ty chcesz być najlepszy we wsi, chcesz żeby cie sąsiadka rolniczka doceniła to u niej szukasz akceptacji dla swojej twórczości. Jako absolwent szkoły zawodowej wieczorowej nic nie rozumie z twoich wierszów. Choć mi polonistka jedna mówiła że Białoszewski wielkim połetom był.

   Usuń
  7. Co tu jest do rozumienia? Wiersz o zamkniętym kinie jest wierszem o zamkniętym kinie, wiersz o graniu Bayer Fulla w Raniżowie jest wierszem o graniu Bayer Fulla w Raniżowie.

   Chcę być najlepszy w swojej dyscyplinie, niszowej dość. To coś jakbym chciał mieć medal olimpijski w curlingu. Inna sprawa, że w tego typu dyscyplinach wszyscy zyskują.

   Ludzie często mają tendencję do postrzegania świata jako z ograniczoną liczbą (trzymajmy się metaforyki właściwej temu dniowi) pączków. Sąsiad zjadł pączka, ergo - liczba pączków do zjedzenia jest mniejsza. A to tak nie działa. Jeśli zespół folkowy z RKL odnosi sukcesy, zyskują na tym wszystkie zespoły folkowe, całe środowisko, etc. Chciałbym żeby cała moja wieś była najlepsza w swojej wsi.

   Usuń
  8. Jasne literatura niszą od kiedy, to chyba jedna z najważniejszych rzeczy dla ludzia po napełnieniu żołądka.
   Twoje wiersze wydają mi się trochę przeładowane, trochę
   efekciarskie za dobre za bardzo genialne.

   Usuń
  9. lasku uciekaj. poznaję cie po sposobie w jaki stawiasz przecinek.

   Usuń
  10. A w d... możesz mnie pocałować, żono moja z mężem swym..

   Usuń