niedziela, 21 lipca 2013

LKS Hadra, czyli życie

W Raniżowie dowiedziałem się, że zombi po ukraińsku to zombi, a cep to motyha. Jak widać, świat jest w jak największym porządku, tzn. nie kieruje się jakąkolwiek logiką.

Czy w tej sytuacji można było nie wpisać nazwy Hadra w google? Warto raz na jakiś czas wygooglać nazwę swojej kapeli, żeby wiedzieć, kto komu obrabia dupę, etc.
I google wyrzuciło stronę drużyny LKS Żwirex Hadra. Strona, jak można się spodziewać, jest niewyczerpanym źródłem piękna i dobra.
Górę strony zdobi ostatni wynik Żwirexu Hadra. Drużyna 4:0 zmiotła LKS Unię Liskowce. Serce we mnie urosło, jako basistę CWKS Hadra Kolbuszowa Górna, ma się rozumieć. Ale już poniżej patrzymy i co? LKS Hadra przegrała 10:0! Niewiarygodne, ale prawdziwe. Z MLKS Woźniki II. Żebyż jeszcze tak pomnikowo w dupę dostać od jakichś MLKS Woźników I, ale od MLKS Woźników II? Szok i przerażenie. Idźmy dalej - LKS Żwirex Hadra - KS Płomień Przystajń - 2:3. LKS Żwirex Hadra - Zieloni Zborowskie 2:1. Dalej mamy wygraną 3:0 z Tajfunem Harbułtowice (o, sława bohaterom!) i remisy - 3:3 z LKS Płomień Łagiewniki Wielkie i bezbramkowy z LKS Sparta II Tworóg. I ok, niby Żwirex Hadra daje w dupę 5:1 LKS z Unią Lisowce, ale zaraz potem dostaje wciry 0:5 od MLKS Woźniki, jak się słusznie Czytelnik domyśla, są to Woźniki Ii.

W sumie jednak LKS Żwirex Hadra zaliczył 5 wygranych, 4 przegrane i trzy remisy. Bilans bramek ma na minusie (-8, dokładniej). W sumie lektura tabeli wyników jest bardzo życiowa. Małe wygrane, spektakularne porażki. Zacięte boje z wrogami pokroju Tajfunu Harbułtowice, żeby na końcu zyskać niejasny bilans, trochę ujemny, a trochę nie wiadomo, jaki.
Kimkolwiek jesteście, kopacze z drużyny, która się nazywa tak samo, wiedzcie, że was rozumiem i ani w bólu po przegranej z MLKS Woźnikami w dodatku II, ani w radości po zmiażdżeniu LKS Orzeł Pawonków nie jesteście sami.

10 komentarzy:

 1. Naprawdę zajebiste, chociaż po kalenbersku może znaczyć co innego, lingwistyka.

  OdpowiedzUsuń
 2. w Raniżowie zawsze się czegoś dowiesz. Nawet jak się nie dowiesz to się dowiesz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Raniszałowie volksdojcz zawsze drogę ci powie

   Usuń
 3. Jeden z najlepszych Twoich tekstów jeden / mój / entuzjastyczny wpis drugi wiadomo o czym....Taka karuzela pisana przez życie, ma tempo i się kręci teatrem emocji i rzeczywistości przeklnę k... zaj...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bez przypadek znalazłem stronę twojego bloga i oczom nie wierze. Piszesz o moim klubie. Wiem że nie poszło nam najlepiej w ostatniej rundzie ale postaramy się lepiej wypaść w następnej która zaczyna się już 11 sierpnia tego roku. Pozdrawiam i dziękuję że zainteresowało Cię to co się dzieje w naszym klubie. Mam nadzieję że zajrzysz tam jeszcze nie raz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdę mówiąc post nie jest o klubie. Moje zainteresowanie klubem nie jest duże, niemniej bardzo mnie i kolegom tudzież koleżankom z kapeli miło, że nazwaliście klub nazwą naszej kapeli:)

   Usuń
 5. Hadra to jest nazwa naszej miejscowości ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, wieś też nazwaliście po naszej kapeli? Naprawdę, niezmiernie mi miło, ale to już lekka przesada.

   Usuń
 6. Od kiedy wasza kapela istnieje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. została założona w XII wieku na prawie polskim, a potem lokowana ponownie za panowania Kazimierza WIelkiego na prawie niemieckim.

   Usuń