poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Przepisy, jesteście przestrzeżone


Staję w Nowej Dębie przed tabliczką, za którą stoi otchłań. Tabliczka każe mi przestrzec przed czymś przepisy. Więc dobrze, drogie przepisy, przestrzegam was, grozi wam niebezpieczeństwo. Jesteście sobie na świecie, w którym wielu ludzi będzie próbowało was złamać. Więcej, jesteście w świecie, dla którego łamanie jest regułą. To, co niezłamane, będzie próbowane. Jeśli nie dacie się złamać, będziecie żyć w innej, osobnej rzeczywistości, niepokojąco podobnej do marginesu, pobocza, cmentarzyska wraków. Ale to nic, naprawdę to nic. Drogie przepisy, pamiętajcie, że ta rzeczywistość nie zasługuje na traktowanie jej serio.
Przepisy, zostałyście przestrzeżone.


5 komentarzy:

 1. Rzeczywistość jak najbardziej zasługuje na traktowanie serio. I warto nadstawić nawet najwątlejszą pierś żeby walczyć aby cokolwiek lepsza była. Jak ona się zmienia bez mała trzydzieści lat temu na hali przemysłowej przeczytałem hasło Pamiętaj urodziłeś się bez części zamiennych. A teraz wystarczy że rząd chiński zrobi parę egzekucji i części zamiennych skolka godno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy jak pojmujesz traktowanie rzeczywistości serio. Ja rozumiem przez to przyjmowanie jej zasad. Np. jaranie się tym, czy PiS czy PO jest bardzo serio.

   Usuń
  2. Jeżeli nie wejdziesz w ten system to tylko walczysz z wiatrakami.Jak będziesz sprawny to możesz mieć możliwość zrobienia czegoś dla siebie... i troszeczkę przy okazji dla innych. Tak to tylko ciekawa literatura i pomoc komuś kogo jeszcze nie znamy. Poparcie dla innej elity do której możesz się załapać. Przestrzegaj przepisy przed przepisami, co też czasem ma sens bo ich stosowanie może okazać się niebezpieczne.

   Usuń
 2. W całej swej mądrości jajcarności poprawności (politycznej pewnie też) spostrzegawczości - nie pomyśleliście o jednym. Tam, na tej tabliczce, po nakazie "przestrzegaj" wydrapano wykrzyknik. Albo czas zmył rozmył zapomniano

  A tu tyle gadaniny kurdesz
  teksańska

  PS Wpis powyższy: tak. tak. tak.

  OdpowiedzUsuń